Topení dřevem

 

Přijde co nevidět doba, kdy se limity klasických paliv ( uhlí , plyn) dostanou až k hranici vyčerpání. Již teď uhlí a plyn každoročně rapidně podražují a tento trend bude mít stále stoupající tendenci. Nastává doba topení tzv. obnovitelnými zdroji mezi něž dřevo a produkty z něj lze řadit. Spalování dřeva proti uhlí šetří významně životní prostředí, protože se při něm uvolňuje minimální množství síry. Uvolněné množství oxidu uhličitého vyprodukovaného při spalování se zpětně využije při růstu stromů a tvorbě dřevní hmoty. Škodlivost topení dřevem je pro životní prostředí tudíž minimální.

 

Z vlastní praxe mohu také hovořit. Sami používáme naše palivové dřevo k vytápění rodinného domu krbovými kamny. Ta mají navíc teplovodní výměník s rozvody po celém domě. Lze dle vlastní praxe říci, že roční úspora ve srovnání topení plynem je mnohatisícová. A věřte mi, že každodenní pohled na hořící polena v krbových kamnech je fascinující a velmi uklidňující.

 

V poslední době jsme vyřešili i otázku likvidace vršků a větví ze stromů při zpracovávání dřeva na palivo zakoupením štěpkovače za traktor. Rodinný dům našich rodičů je tedy rovněž již vytápěn z našich zdrojů - štěpky. Navíc štěpky mají i vyšší výhřevnost jak hnědé uhlí a navíc odpadla každoroční finanční zátěž z platby za uhlí.

 

 

 

Z důvodu kvalitních služeb máme spolupráci s těmito firmami: 

www.blazek-jbl.cz- výrobce štěpkovače

www.vyrobkybacovsky.cz -  výrobce plošiny, paletových vidlí za traktor, štípačky na metrová polena a elektrického olejového agregátu

https://zamecnictvi-deza.cz/ - výrobce návěsu za traktor

www.navijaky-masek.cz - výrobce navijáku za traktor

Jedná se o kvalitní výrobky a ne o nějakou plechařinu.